Navigovat do servisuRosice u Brna, Zástavecká 1092Telefon+420 725 966 656 E-mailinfo@autotrnka.eu
Navigovat do servisuLitostrov, Litostrov 2Telefon+420 602 730 175 E-mailinfo@autotrnka.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7:00 - 12:00 a 13.00 - 16.00 So: Zavřeno

Od 29. 7. do 11. 8. 2024 DOVOLENÁ

Profesionální servis akumulátorů

Profesionální servis akumulátorů

Je váš akumulátor připraven k provozu a je správně vybaven pro zimní podmínky? Můžete si jej nechat zdarma zkontrolovat v autoservisu sítě Bosch Car Service. V případě potřeby vám ho vyměníme za nový a zajistíme likvidaci starého jako nebezpečný odpad.

  • Kontrola akumulátoru zdarma
  • Montáž kvalitního akumulátoru Bosch

A co kontrola akumulátoru zdarma?

Máte nějakou představu o aktuálním stavu vašeho akumulátoru? Většina řidičů ji pravděpodobně nemá, dokud nebude mít jejich vozidlo poruchu nebo odmítá nastartovat. Ale pokud si necháte pravidelně provádět kontrolu akumulátoru v jednom z našich autoservisů, tak vám v případě potřeby vždy akumulátor vyměníme. Výhoda: Jistě má větší smysl strávit pár minut v autoservisu kvůli montáži kvalitních produktů Bosch, než čekat hodiny, až se objeví odtahová služba.

  • Akumulátor Bosch S4 (12 V, 60 Ah, 540 A)
  • Akumulátor Bosch S6 (12 V, 95 Ah, 850 A)
  • Nabíječka akumulátorů Bosch C3 (6 V, 1,2 Ah - 14 Ah a 12 V, 1,2 Ah - 120 Ah), vhodná pro všechny standardní akumulátorové technologie (olověné s elektrolytem, AGM, s kapalným elektrolytem nebo gelové)

Zima nechává naše odborníky chladné

Když začíná studené počasí, můžete je slyšet a vidět všude: Kvílející startéry a nenastartovaná vozidla. Příčinou problému je obvykle slabý akumulátor, protože chemické procesy se při nízkých teplotách zpomalují a motor má také větší třecí odpor. Špatná zpráva pro všechny startovací akumulátory – zejména, když nepracuje alternátor.

Jako by to nestačilo, moderní vozidla jsou vybavena stále náročnějšími elektronickými zařízeními – od systémů Start/Stop, až po různé elektrické spotřebiče. To znamená, že akumulátory se stále častěji stávají doménou odborníků. Důrazně doporučujeme řidičům, aby si nikdy neměnili akumulátor sami, pokud k tomu nemají potřebné technické znalosti. Vždy je nejlepší nechat provést údržbu a výměnu expertům v našich dílnách – v létě i zimě.

Pomocná ruka pro opotřebené akumulátory

Pomocný zdroj pro startování může dát impulz pro již unavené akumulátory. Ale dříve, než připojíte vaše auto k jinému vozidlu, musíte zvážit několik důležitých bodů:

Jmenovité napětí obou akumulátorů musí být stejné (např. 12 V). Mezi karoseriemi obou vozidel nesmí být žádný kontakt. Po vypnutí všech elektrických zařízení připojte červený připojovací kabel ke kladnému pólu vybitého akumulátoru a pak k nabitému akumulátoru. Před připojením druhého konce ke kovovému povrchu v motorovém prostoru vozidla s vybitým akumulátorem připojte černý kabel k zápornému pólu plně nabitého akumulátoru.Důležité: Za žádných okolností jej nepřipojujte k zápornému pólu vybitého akumulátoru, mohlo by dojít k výbuchu. Až poté se pokuste vozidlo nastartovat.

Naši experti doporučují

Naši experti doporučují

Pokud chcete šetřit svůj akumulátor vozidla a vyhnout se úplnému vybití, tak sešlápněte spojku při spouštění motoru a vypněte veškeré nepotřebné elektrické spotřebiče. Před dlouhodobějším odstavením vozidla mimo provoz doporučujeme vyjmout akumulátor. Další důležitá rada: Akumulátor skladujte na chladném a suchém místě - zejména v chladu. Další rady lze nalézt v našem průvodci pro akumulátor.

Je ještě něco, co byste chtěli vědět ?